Dzwonić w razie konieczności obecności kapłana: 604-422-072

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła

22.07.2018

 

1. Przypominam porządek nabożeństw w ciągu tygodnia:

 

- w poniedziałki po Mszy Litania do św. Moniki w int. wszystkich rodzin, a szczególnie tych, którym grożą jakieś niebezpieczeństwa czy problemy

 

- we wtorki po Mszy św. Litania do św. Józefa w int. naszych Dobroczyńców, Ofiarodawców oraz tych wszystkich, którzy pomagają przy pracach porządkowych i remontowych

 

- w środy Msza św. z Nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy, zeszyt intencji modlitewnych wyłożony jest w przedsionku

 

- w piątki po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego

 

2. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne jest we wtorki oraz piątki od godz. 18.30 do 19.30.

 

3. W środę na odpust ku czci św. Jakuba Apostoła zaprasza nas Ksiądz Jan - proboszcz parafii na Głuszynie. Msza odpustowa o godz. 18.30. Pamiętajmy, że parafia św. Jakuba to nasza "parafia matka", a więc dobrze byłoby uczestniczyć w ważniejszych wydarzeniach w życiu tamtej wspolnoty.

 

4. Zmarł śp. Bernard Zajączkowski - nasz Parafianin z ul. Poznańskiej w Czapurach. Pogrzeb - w najbliższy czwartek. W int. zmarłego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

KANDYDACI DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

 

1. W miesiącach lipcu i sierpniu prowadzimy zapisy do I Komunii Św. dzieci z klasy 3 S.P. (które do Komunii przystąpią w roku 2019). Rodzice dokonują w momencie zapisu wyboru terminu Komunii.

Deklaracje zgłoszeniowe są do odbioru w zakrystii, a wypełnione oddajemy w biurze parafialnym.

 

2. Program formacji dla kandydatów z klas 2 i 3 na najbliższy rok umieszczony jest na stronie parafialnej.

 

WYJAZDY PARAFIALNE

 

1. W terminie 25-26 sierpnia (zakończenie sezonu wakacyjnego) organizujemy spływ kajakowy "pod banderą św. Augustyna" rzeką Wełną. Trasa: Rogoźno - Jaracz (nocleg) - Oborniki. Koszt: 200 zł (ubezpieczenie, autokar, wynajem kajaków, nocleg i jedzenie). Zapisy zasadniczo do 5 sierpnia w zakrystii u p. Janusza. Spływ ma mieć charakter rodzinny, a więc zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale i starszych, mogą być całe rodziny

 

2. 6 sierpnia grupa pielgrzymów z udaje się do Francji. Zapewniamy o modlitwie we wszystkich intencjach naszej wspólnoty. Od soboty 28.07. do niedzieli 5.08. do wystawionej przed ołtarzem szkatułki będzie można, już tradycyjnie, składać własne prośby i podziękowania do Pana Boga i Matki Bożej. W tych intencjach odprawimy Msze św. w świątyniach na trasie pielgrzymki.

Msza św. dla pielgrzymów i tych wszystkich, którzy będą chcieli nas pożegnać odbędzie się w poniedziałek, 6.08., o godz. 15.00.

 

3. Diakonia pielgrzymkowa zaprasza do udziału w pielgrzymce do Warszawy w dniach 14 - 16.09. Najważniejsze punkty programu to: Centrum Opatrzności Bożej, kościół pw. św. Augustyna, Stare Miasto, Zamek Królewski, Park w Wilanowie, Łazienki i sanktuarium M.B. w Niepokalanowie. Koszt 400 zł (autokar, zakwaterowanie w hotelu: pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu, przewodnicy i ubezpieczenie). Zapisy u p. Róży Koblańskiej (tel. 662-770-123) z wpłatą 100 zł do 5 sierpnia.

 

ROZMAITOŚCI

 

1. Na Biesiadę Rodzinną zaprasza wszystkich Parafian w sobotę, 28.07., zespół Lokalnego Portalu Wiórek - z okazji 10-lecia istnienia Portalu. Zabawa odbędzie się na terenie Świetlicy Wiejskiej na Wiórku. Początek o godz. 15.00 - rodzinny turniej gry w bulle, zwieńczenie imprezy - zabawa taneczna pod chmurką. Przewidzianych jest wiele atrakcji, konkursów i dobry poczęstunek.