W razie konieczności obecności kapłana proszę dzwonić: 664-091-035

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.10.2021

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować sobotnią uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Dziękuję katechistom za prowadzenie spotkań i p. Róży za przygotowanie liturgii. Dziękuję p. Januszowi i całej ekipie, która posprzątała i przygotowała kaplicę. Dziękuję rodzicom młodzieży za odnowienie krzyża na cmentarzu.

 2. W ubiegłą niedzielę na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebraliśmy 1040 zł. W imieniu stypendystów wszystkim darczyńcom bardzo dziękuję!

 3. Dziś przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, naszą ofiarą wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.

 4. Przed nami ostatni tydzień października, zapraszam więc na nabożeństwa różańcowe, szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze okazji w nich uczestniczyć. Różaniec odmawiamy w kaplicy od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci zapraszam szczególnie we wtorki i w czwartki o godz. 17.00.
  Zapraszam także na różaniec w terenie o godz. 20.00: w poniedziałki przy Krzyżu we Wiórku, w środy przy kapliczce w Czapurach oraz w piątki przy krzyżu w Głuszynie Leśnej.

 5. W środę o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 6. Młodzież klas 8 SP, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, zapraszam w czwartek na różaniec o godz. 18.30 a następnie na spotkanie w kaplicy.

 7. Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na grę terenową w pobliżu kościoła pt: „Poznaj polskich Świętych”. Za rozwiązanie – nagrody, za znajomość swojego patrona albo jakiś rekwizyt z nim związany – dodatkowa nagroda. Mapki można odebrać w salce od godz. 17.00 do 19.00.

 8. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na wymienianki są wyłożone przy wyjściu z kaplicy. Modlitwa za zmarłych połączona z różańcem będzie od 3 listopada, od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.

 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte będą jak niedzielę) i Dzień Zaduszny. Nabożeństwo na cmentarzu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.00.
  2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych, tego dnia o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych z naszej Parafii od 1 listopada 2020 do dnia dzisiejszego. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

 10. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć różnego rodzaju miody - produkty naszych lokalnych pszczelarzy.

 11. Niestety wiatr zniszczył w nasz namiot przed kaplicą. Planujemy jego odbudowę, tym bardziej, że została już zakupiona nagrzewnica elektryczna, która miała być tam zamontowana, aby poprawić komfort osób, które tam uczestniczyły we Mszy św.

 12. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości Bożych łask i opieki świętych patronów. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.