W razie konieczności obecności kapłana proszę dzwonić: 664-091-035

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22.05.2022 r.

 

 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz Parafii.
 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, które w naszej kaplicy są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej. Dodatkowo zapraszam na nabożeństwa w terenie o godz. 20.00: w poniedziałki przy krzyżu we Wiórku, w środy przy kapliczce Matki Boskiej w Czapurach i w piątki przy krzyżu w Głuszynie Leśnej.

 2. W poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy szczególnie tego dnia o naszych Mamach, aby żyjącym Bóg błogosławił, a zmarłe obdarzył łaską życia wiecznego.
 1. W piątek, 27 maja, w łączności z nabożeństwem majowym, rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W sobotę, 28 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 oraz 13.00, odpowiednio druga i trzecia grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Św. Próby przed uroczystością będą we wtorek, środę i czwartek:

       - dla dzieci z grupy drugiej (z godz. 11.00), o godz. 16.30

       - dla dzieci z grupy trzeciej (z godz. 13.00), po Mszy wieczornej.

         Spowiedź dla dzieci będzie w piątek od godz. 16.00.

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Wszystkim życzę dobrego i błogosławionego tygodnia.

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCY

15.05.2022 r.

 

 1. W sobotę pierwsza grupa dzieci naszej Parafii przystąpiła do I Komunii św. Dzieci uczestniczą w ramach „Białego tygodnia” we Mszy św. wraz z nabożeństwem majowym od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować tę uroczystość: p. katechetce Ewie za przygotowanie dzieci oraz całej liturgii; p. Katarzynie za muzyczne przygotowanie dzieci i oprawę liturgii; p. Januszowi wraz z całą ekipą, p. Barbarze oraz firmie sprzątającej za przygotowanie kaplicy do uroczystości. Dziękuję rodzicom dzieci za złożoną ofiarę na „dar ołtarza”, którą przeznaczam na spłatę należności za nowe organy w naszej kaplicy.
 1. W ubiegłą niedzielę na bieżące inwestycje parafialne zebraliśmy 5312 zł. Składam serdeczne podziękowanie za Waszą ofiarność: Bóg zapłać!
 1. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe, które w naszej kaplicy są odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej. Dodatkowo zapraszam na nabożeństwa w terenie o godz. 20.00: w poniedziałki przy krzyżu we Wiórku, w środy przy kapliczce Matki Boskiej w Czapurach i w piątki przy krzyżu w Głuszynie Leśnej.

 2. Diakonia pielgrzymkowa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 4 czerwca. Wyjazd będzie o godz. 24.00 z 3 na 4 czerwca, koszt 120 zł, obejmuje transport, ubezpieczenie, wspólny obiad i ofiarę Mszy św. Szczegółowe informacje w gablocie. 
 1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
 1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
 1. Caritas Poznań organizuje z okazji Dnia Dziecka dla polskich i ukraińskich rodzin Festyn rodzinny "Bądźmy razem" w niedzielę 22 maja od godz. 12.00 do 18.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Celem jest zapewnienie rozrywki, przede wszystkim dzieciom. Wydarzenie jest bezpłatne.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi Najświętszej. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.