W razie konieczności obecności kapłana proszę dzwonić: 664-091-035

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

7.08.2022 r.

 

 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej Parafii.
 1. Dziś modlimy się za kierowców a na parkingu błogosławię wszelkie pojazdy. Przed kaplicą można zaopatrzyć się w breloczki, rybki na samochód oraz poświęcone różańce na lusterko w samochodzie. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy.
 1. W najbliższym tygodniu, od środy do piątku Msze św. będą wyjątkowo o godz. 19.00.
 1. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w piątek od godz. 19.30 do 20.00
 1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do wystawionej skrzyneczki można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które w czasie nowenny będą odczytywane i omadlane.
 1. W sobotę 13 dzień miesiąca, o godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencji o pokój w naszych sercach, na świecie i na Ukrainie. Przynieśmy ze sobą świece lub znicze, Msza zakończy się procesją do kapliczki Matki Bożej Królowej Pokoju.
 1. Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza, przed kaplicą zbiórka ofiar na bieżące inwestycje parafialne, do spłaty pozostaje nam jeszcze 10 000 zł za położenie kostki brukowej na cmentarzu, a w przedsionku kaplicy została zainstalowana klimatyzacja, która oprócz chłodzenia latem, będzie zimą ogrzewać tę część kaplicy - koszt inwestycji to 6 500 zł.
 1. Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Jedność” Czapury-Wiórek, zaprasza wszystkich Członków na spotkanie przy kawie w poniedziałek 8 sierpnia na godz. 16.00 do świetlicy wiejskiej w Wiórku.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, korzystającym z urlopów i wakacji życzę spokojnego wypoczynku, a wszystkim życzę dobrego tygodnia.
 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  - śp. Robert Stępień z Wiórka, jego pogrzeb odbył się w piątek;
  - śp. Agnieszka Kozerska z Czapur, jej pogrzeb będzie w środę – Msza św. o godz. 9.00, a pochowanie na Cmentarzy Junikowskim o godz. 11.50.
  Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022 r.

 

 1. Dziękuję za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej Parafii.
 1. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, to także czas modlitwy w intencji wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu oraz ich rodzin. W Kaplicy Relikwii została wyłożona Księga Abstynencji.
 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Św. Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia i przez cały wtorek 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie modlitwy np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 1. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do wystawionej skrzyneczki można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które w czasie nowenny będą odczytywane i omadlane.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  - w czwartek po Mszy św. wieczornej litania do Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele,
  - w piątek objazd chorych od godz. 8.00; okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.45; na adorację od godz. 19.00, później na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszam szczególnie Wspólnotę św. Moniki,
  - w sobotę o godz. 8.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wraz z medytacją, w tym czasie okazja do spowiedzi św., o godz. 9.00 Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca oraz dla wszystkich czcicieli Matki Bożej. 
 1. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i w piątek od 18.45 do 19.30.
 1. W przyszłą niedzielę modlić się będziemy za kierowców oraz błogosławić będę na parkingu wszelkie pojazdy. Przed kaplicą będzie można zaopatrzyć się w breloczki, rybki na samochód oraz poświęcone różańce na lusterko w samochodzie. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie dla misjonarzy. 
 1. Są jeszcze 4 wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy w dniach od 9 do 11 września br. W programie m.in. Szymanów – Sanktuarium NMP Jazłowieckiej; Laski – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niewidomych im. bł. Róży Czackiej; Warszawa – Świątynia Opatrzności Bożej, Muzeum św. Jana Pawła II i bł. Prymasa Wyszyńskiego; Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich; zwiedzanie stolicy z przewodnikiem. Koszt pielgrzymki 550 zł obejmuje transport, ubezpieczenie, noclegi, śniadania i obiadokolacje, przewodnik, bilety wstępu, ofiary. Zapisy przyjmuje p. Róża Koblańska. 
 1. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę wiernego trwania przy Chrystusie, oraz doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu, wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku, wszystkim życzę dobrego tygodnia.

 2. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Mindak z Czapur, jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie